0 0,00 €
 

Resetovanie tlačiarne pri inštalácii alternatívnej cartridge

Pomohol vám článok?

V priebehu našej dlhoročnej praxe sme sa stretli so žiadosťami zákazníkov o radu s inštaláciou alternatívnych náplní do tlačiarne. Nasledovné rady Vám budú nápomocné v prípade, že Vaša tlačiareň odmietne spoluprácu s novým typom náplne.

Výrobcovia označujú náplne čipom. Tieto čipy strážia osadenie tlačiarne správnou náplňou, indikujú stav atramentov a kontrolujú dátumy ich expirácie. Tieto funkcie každý z výrobcov zabezpečuje svojim vlastným spôsobom.

Systém, ktorý používajú výrobcovia značiek Brother, Canon, HP a Lexmark umožňuje tlačiareň používať aj po zdanlivom vyčerpaní farby. Čip zahlási chybové hlásenie o nízkej hladine atramentu, no po potvrdení voľby „Pokračovať“ dokáže zariadenie tlačiť až do úplného vyčerpania zvyšnej farby.

Značka Epson má iný postup. Čip prísne stráži množstvo prečerpaného atramentu a po presiahnutí vopred daného množstva tlač zakáže. V kazete sa však ešte zostatkový atrament nachádza.

Vzhľadom na to, že problém závisí individuálne od konkrétnej značky, riešení je mnoho. Na začiatok Vám prinášame tipy pre najrozšírenejšie značky tlačiarní a postupne sa budeme snažiť tento zoznam rozširovať.

Návod na reset tlačiarní Canon

Návod na reset tlačiarní HP